Koszula damska do pracy - ROAN

Koszula to niezastąpiony element zarówno męskich, jak i damskich stylizacji biznesowych. Koszula damska świetnie sprawdza się w połączeniu z ołówkową spódnicą, cygaretkami, klasyczną marynarką czy długą kamizelką. W miejscu pracy, w którym obowiązuje ścisły dress code, można ją zestawić z eleganckim kostiumem ze spódnicą albo garniturem ze spodniami w stylu wizytowym. Klasyczna biała koszula równie dobrze wygląda w zestawieniu z niebieskimi jeansami lub lateksową spódnicą, ale takie zestawienia dopuszczalne są w momencie, gdy pracodawca nie wymaga od pracownika noszenia określonego stroju formalnego.

Koszula – typowo męski element garderoby?

W męskiej garderobie powinny znaleźć się zarówno eleganckie koszule wizytowe, jak i ubrania mniej formalne, takie jak koszule w kratę czy koszule jeansowe. Koszula, do niedawna uznawana za typowo męski element garderoby, na dobre zagościła także w garderobie damskiej, a szczególnie w szafach tych pań, które znalazły zatrudnienie w korporacjach, instytucjach finansowych, biurach ubezpieczeń czy urzędach.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów damskich koszul. Mamy koszule w męskim stylu –
o prostym kroju, luźniejsze, pozbawione jakichkolwiek ozdób, jak i koszule taliowane, podkreślające atuty kobiecej sylwetki. Mamy koszule z ozdobnymi kieszeniami lub bufkami, koszule z kołnierzykiem, stójką, wiązaniem lub żabotem, koszule wykonane z tkanin cienkich i lejących, grubszych i mniej elastycznych. Wybór jest ogromny, dlatego niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, każda kobieta może chodzić do pracy ubrana w modną koszulę.

Klasyczna koszula damska

Klasyką gatunku pozostaje lekko dopasowana biała koszula z kołnierzykiem. Biała koszula stanowi bazę do stworzenia wielu mniej lub bardziej formalnych stylizacji do pracy. Zawsze zapewnia schludny i modny wygląd, oczywiście pod warunkiem, że jest czysta, wyprasowana i dobrze dobrana rozmiarowo. Do pracy nie należy zakładać zbyt obcisłych koszul, ponadto należy pamiętać o zapinaniu odpowiedniej ilości guzików – głębokie dekolty pozostawmy na inne okazje.

Biała koszula damska dobrze wygląda w zestawieniu z ubraniami w kolorze czarnym, szarym, granatowym i niebieskim. Można ją łączyć z eleganckimi garniturami, klasycznymi żakietami, jeansami, ale i spódnicami, spodniami czy kurtkami w rockowym stylu. Biała koszula to podstawa dobrego stylu.

wróć do listy wpisów