Odzież korporacyjna - ROAN

Schludny wygląd pracowników jest tym, na co wielu pracodawców kładzie szczególny nacisk. Niektórzy idą o krok dalej i nie tyle proszą o przestrzeganie obowiązujących w firmie zasad ubioru, co wprowadzają nakaz noszenia stroju służbowego. Niekiedy jest to kompletny strój, składający się z żakietów, spódnic, spodni, koszul i garniturów, innym razem jeden element garderoby, najczęściej koszula. Odzież korporacyjna powinna być nie tylko spójna ze stylistyką całej firmy, ale także wygodna i wytrzymała.

Odzież korporacyjna wizytówką firmy

Jednakowy, elegancki ubiór pracowników wpływa korzystnie na wizerunek całej firmy. Odzież zaprojektowana z myślą o przedstawicielach danej branży jest komfortowa w noszeniu, a przy tym zwraca uwagę klientów i przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności marki, zwłaszcza jeśli koszule posiadają charakterystyczne zdobienia, kolory, czy widoczne logo firmy. Elegancki, charakterystyczny ubiór pracowników stanowi zatem wizytówkę firmy, co dostrzegają kolejne korporacje, którym zależy na odpowiedniej prezencji.

Profesjonalny i schludny wygląd w pracy ma szczególnie duże znaczenie w przypadku firm nastawionych na ciągły, osobisty kontakt z klientem. Jednolity strój pracowników wskazuje na ich przynależność do społeczności danej firmy i pokazuje, że w zespole każdy traktowany jest w jednakowy sposób.

Wygodny strój służbowy

Eleganckie koszule, marynarki czy żakiety wcale nie muszą być sztywne i niewygodne. Przeciwnie – powinny być skrojone w taki sposób, by nie krępowały ruchów i pozwalały na swobodne wykonywanie powierzonych pracownikom obowiązków. Ogromne znaczenie ma tutaj dobór materiałów. Wskazane jest wykorzystanie tkanin wysokiej jakości, bezpiecznych i komfortowych dla skóry. Z tego względu producenci odzieży korporacyjnej powinni wybierać wyłącznie tkaniny, które posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który świadczy o braku zawartości szkodliwych substancji.

Odzież korporacyjna służy pracownikom przez wiele godzin każdego dnia, dlatego powinna być nie tylko wygodna, ale również wytrzymała i łatwa w pielęgnacji (pranie, prasowanie). O ile garnitury czy garsonki nie wymagają tak częstego prania, koszule służbowe, zwłaszcza te w jasnych kolorach, wymagają odświeżenia po każdym użyciu. Tylko tkaniny najwyższej jakości zniosą tak częste prania. Oczywiście niektórzy pracodawcy próbują oszczędzać na materiałach, ale szybko przekonują się, że takie działania są nieopłacalne, gdyż w takim przypadku ubrania szybko ulegają zniszczeniu i konieczne jest częste kupowanie nowej odzieży.

Koszule służbowe w modnych fasonach

Niestety część pracowników traktuje odzież korporacyjną jako zło konieczne, ponieważ dostarczane przez pracodawców ubrania w żaden sposób nie wpisują się w bieżące trendy. Tymczasem jednakowe koszule z widocznym logo firmy mogą być również modne, zarówno jeśli chodzi o fason, jak i kolorystykę oraz zdobienia. Klasyczne, eleganckie koszule można w łatwy sposób urozmaicić poprzez ciekawą plisę guzikową, niewielkie wzorki na kołnierzyku czy mankietach, efektowną kieszonkę. Odzież korporacyjna z nadrukiem powinna zapewniać elegancki i profesjonalny wygląd, ale dobrze również, jeśli jest nowoczesna, co świadczy o tym, że firma idzie z duchem czasu.

wróć do listy wpisów